Rosja z całą pewnością nie znajduje się na szczycie list najczęściej wybieranych miejsc na urlop, czy na ferie przez naszych rodaków , którzy zdecydowane częściej wybierają kierunki południowo-zachodniej Europy, gdzie można liczyć na słoneczne dni, a większość czasu spędza się przesiadując na plaży . Taką formę wypoczynku wybiera większa część osób, lecz można znaleźć również zwolenników zwiedzania, poznawania nowych kultur, dla tych turystów idealnym miejscem będzie Rosja. To wielkie państwo rozciągające się od wschodniej Europy poprzez północną część Azji po Ocean Spokojny. Można tam nie tylko zwiedzić interesujące, posiadające fantastyczne historie , unikatowych obiekty, ale również można tam poznać tamtejszą kulturę, która jest niewątpliwie intrygująca.
Decydując się na wycieczkę do Rosji należy pamiętać o tym, że jest w tym kraju wiele miejsc, które zasługują na to, aby je zwiedzić i bliżej poznać. Na pewno w czołówce takich miejsc znajdują się między innymi kreml moskiewski, tudzież Plac Czerwony w Moskwie, zalicza się do nich również Peterhof Palace. Na pewno w samej stolicy Rosji- Moskwie znajduje się wiele ciekawych miejsc i obiektów, które są godne odwiedzenia. Jednak sam kraj jest na tyle duży, że jego zwiedzanie zajęłoby naprawdę wiele czasu, dlatego też taki pobyt w Rosji warto zorganizować na nieco dłuższy okres czasu. W tymże wielkim państwie które rozpościera się na dwóch kontynentach nie brakuje również przepięknych i atrakcyjnych miejsc pod względem przyrody.
Oczywiście warta zainteresowania jest na pewno także kuchnia rosyjska, która ma w sobie wiele ciekawych i unikatowych dań, które są bardzo smaczne i warto je spróbować będąc w tamtejszych barach, czy też restauracjach.
Wizytę w Rosji dobrze jest poprzedzić odpowiednimi przygotowaniami do wizyty w tym kraju. Warto zasięgnąć informacji jaka waluta tam obowiązuje, aby później nie pojawiły się różnego rodzaju problemy, czy też komplikacje związane z płatnościami. Oczywiście nie bez znaczenia jest również kwestia porozumiewania się, w Rosji w przeciwieństwie do innych państw europejskich z powodu wyraźnego akcentu, a także i przywiązywaniu dużej wagi do własnej kultury, tradycji i języka nieco trudniej będzie rozmawiać po angielsku. Z tego powodu dobrym rozwiązaniem jest nauka języka rosyjskiego, albo chociaż jego najprostszych zwrotów, czy sformułowań, szczególnie, że język rosyjski podobnie do większości języków charakterystycznych dla Europy wschodniej jest całkiem zbliżony do języka polskiego a zatem jego nauka przychodzi na ogół z łatwością.
Wyjazd do Rosji wydaje się być także nieco tańszą alternatywą dla wakacji, urlopu w Europie zachodniej, z tego powodu też należy podkreślić, że jest to świetny wybór zwłaszcza dla tych osób, których budżet na wakacje jest trochę bardziej ograniczony. Jest to miejsce w którym istnieje możliwość aby bardzo ciekawie i przyjemnie spędzić urlop, szczególnie jeśli komuś zależy przede wszystkim na tym, aby poznać to zagadkowe i duże państwo, czy też poznać ciekawe i inspirujące miejsca. Jeżeli tak jest, to można pokusić się o stwierdzenie, że podróż do Rosji to trafiony wybór.