Jeśli chodzi o to, jakie kierunki na wakacje obierają Polacy, to można dostrzec tendencję, iż największą popularnością cieszą się kierunki południowe, zachodnie, w których jest pięknie, oraz można korzystać z kurortów morskich. Jednak pomimo niewielkiej popularności na Starym Kontynencie znajduje się wiele urokliwych zakątków, do których warto się wybrać, aby obejrzeć wiele cudownych i inspirujących miejsc. Jednym z nich jest bez wątpienia takie państwo jakim jest Estonia, które to leży w Europie Północnej nad morzem Bałtyckim. Pomimo, że może nie jest to doskonały kierunek dla prawdziwych amatorów morza, plaży, słońca i wysokich temperatur, to jednak jest to szczególnie piękny i ciekawy rejon pod względem walorów krajoznawczych, a także swojej ponad przeciętnej malowniczości.
W czasie pobytu w Estonii na pewno nie należy zrezygnować z wizyty w samym sercu Estonii- Tallinie, który jest wyjątkowo atrakcyjny pod względem ilości i jakości zabytków, jak i również ogólnie jest przepięknym i ciekawym miastem, warto zatrzymać się tam na kilka dni, ponieważ miejsc, które dobrze jest zobaczyć w stolicy Estonii jest niewątpliwe wiele.
Estonia to niesamowity raj dla koneserów zwiedzania, zwłaszcza, że są w tych rejonach takie perełki, jak chociażby na przykład Muzeum Sztuki Kardiorg, albo Zamek Toompea. Podczas pobytu w Estonii warto również wybrać się do miejsca takiego, jak Park Narodowy Lahemaa. Widoki, które można tam podziwiać potrafią każdego wprowadzić w zdumienie, dziewicze krajobrazy tego parku są po prostu czarujące, szczególnie jeśli ktoś przebywa tam w bezchmurny dzień, albo w czasie zachodu słońca, wtedy efekty wizualne robią zdecydowanie większe wrażenie.
Pomimo że może rejon Europy Północnej nie jest szczególnie często obierany przez Polaków, jak jej zachodnia, czy południowa część, to zdecydowanie warto wiedzieć, że są miejsca, które naprawdę zasługują na uwagę i warto przemyśleć wyjazd w podobne miejsce, zwłaszcza, że koszty podobnego wyjazdu niejednokrotnie są bardziej przystępne, aniżeli w przypadku wizyty w bardziej popularnych krajach Europy zachodniej, szczególnie w okresie wakacyjno-urlopowym.
Przed wyprawą do Estonii warto uprzednio przygotować się do takiego wyjazdu. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby można było ten kraj w pewnym sensie poznać jeszcze przed samą wyprawą. Warto nauczyć się podstawowych zwrotów w lokalnym języku, jak na przykład „dzień dobry”, „proszę”, „dziękuję”, „którędy dojdę?”, rzecz jasna w znacznej części państw europejskich znajomość języka angielskiego jest wystarczająca do tego, aby bez problemu się porozumiewać, jednak znajomość paru podstawowych zwrotów jest na pewno ciekawą i dobrze odebraną odmianą. Przed samym wyjazdem warto także zasięgnąć informacji jaka waluta obowiązuje w danym kraju. W przypadku, żeby bez najmniejszych problemów można było przeprowadzać transakcje płatnicze, robić zakupy.
Na pewno podczas pobytu w Estonii na szczególną uwagę przyciąga lokalna kuchnia, która również znana jest ze swoich typowo tradycyjnych dań, które to są wyjątkowe i z pewnością mogą zasmakować wielu osobom, dlatego też w czasie pobytu warto odwiedzać tam najlepsze bary i restauracje. Wyjazd do Estonii będzie świetnym pomysłem dla osób szukających niecodziennych wrażeń, lubiących podążać swoimi ścieżkami oraz potrafiących docenić dobrą kuchnię.