Wśród Polaków można zauważyć tendencję, iż jako idealne miejsce na wakacje, urlop, wypoczynek wskazują takie, gdzie jest ładnie, słonecznie, niedrogo, a także takie gdzie znajduje się plaża, morze lub jezioro. Dlatego też tak dużym zainteresowaniem cieszą się wakacje w zakątkach Europy południowej, lub zachodniej, gdzie panują podobne sprzyjające warunki. Z drugiej strony spotkać można też zwolenników podróżowania do innych państw, gdzie również można korzystać z mnóstwa atrakcji, jak na przykład zwiedzanie, czy zapoznawanie się z tamtejszą kultura, tradycją. Wśród takich ciekawych państw swoje miejsce ma z pewnością Litwa. Jest to nadbałtycki kraj, który sąsiaduje z Polską i położony jest w północnej części Europy.
Chcąc złożyć wizytę na Litwie dobrze jest zwrócić na miejsca, które w sposób szczególny zapisały się w historii. Wśród nich należy koniecznie zwrócić uwagę na takie, jak chociażby Ostra Brama w stolicy- Wilnie, czy też Góra Krzyży, a także takie miejsce jak Baszta Giedymina, czy też położony w malowniczym i ciekawym zakątku Zamek w Trokach. Litwa jest miejscem, gdzie tego typu atrakcji jest naprawdę bardzo dużo. Dlatego też, wybierając się na Litwę warto zarezerwować na to trochę dłuższy okres czasu, ponieważ na pewno będzie on dobrze wykorzystany. Na pewno ogólnie godne uwagi są takie miasta, jak chociażby stolica, czyli Wilno, a także i Kowno.
Jeśli ktoś decyduje się na spędzenie ferii, urlopu, czy też zwyczajnie ma zamiar odwiedzić Litwę, to dobrze aby wcześniej uzyskał choćby elementarną wiedzę na temat tego ciekawego państwa, które graniczy z Polską. Między innymi chodzi tutaj o to, aby wiedzieć jaka waluta obowiązuje w tym kraju, dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek w czasie zakupów, rezerwacji, czy po prostu dokonywaniem wszelkich transakcji. Na pewno przydatnym dodatkiem byłaby także nauka przynajmniej kilku podstawowych słów i zwrotów, na przykład tych grzecznościowych w języku litewskim. Dzięki temu będzie można z nich skorzystać na przykład w czasie rezerwacji noclegu, albo kupowania pamiątek, czy zamawiania posiłków. Można także trochę lepiej poznać lokalną kulturę i tradycje po to, żeby na przykład nie zrobić, albo nie powiedzieć czegoś, co mogłoby zostać nieodpowiednio zrozumiane. W tym celu świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju przewodniki dla turystów, czy podróżników, które są napisane tak, aby między innymi pokazać informacje o danym państwie, jak i również ułatwić jego poznanie.
Na pewno na uwagę zasługuje też fakt, iż taki wyjazd, czy pobyt na Litwie jest opcją tańszą, aniżeli chociażby wakacje w państwach Europy Zachodniej, czy Południowej, dlatego też jest to doskonała propozycja dla tych osób, które mają nieco mniejszy budżet na wyjazd, czy też chcą zaoszczędzić trochę gotówki. Okazuje się, że to nie są to jedyne korzyści wynikające z wakacji na Litwie, jak już zostało wspomniane to bardzo ciekawy i wart zobaczenia kraj, który może inspirować, zaciekawić i powodować, że nie jeden turysta z ogromną przyjemnością powróci w to miejsce w najbliższym czasie, aby poznać to państwo jeszcze lepiej.