Gdyby móc przeprowadzić ankietę pośród naszych rodaków, jakie w ich opinii jest najdogodniejsze miejsce na wczasy, to bez dwóch zdań ogromna część pytanych osób wskazałaby kraje Europy zachodniej i południowej. Mają one takie zalety, jak przyjemnie wysokie temperatury, przepiękne pejzaże, plaża, morze, a więc idealne warunki do odpoczynku, odprężenia. W Europie jest kilka krajów, gdzie panują idealnie takie warunki i właśnie dlatego cieszą się one tak dużym zainteresowaniem. Do takich państw niewątpliwie zalicza się właśnie Turcja. Jest to bowiem kraj położony co prawda na terenie Azji, jednak w pewnym procencie przynależy również i do naszego kontynentu.
Turcja to bardzo ciekawy kraj nie tylko z racji najlepszych warunków do wakacji, ale i również z racji swojej ciekawej kultury, obyczajów, historii i zabytków, które się tam znajdują. Bez wątpienia warte zauważenia są świątynie, których jest tam ogromnie wiele z uwagi dominującej religii, która jest wyznawana w Turcji. Najbardziej znany jest tam właśnie Błękitny Meczet. Wyjątkowo popularnym i ciekawym punktem dla przyjezdnych jest także zlokalizowana w Turcji Hagia Sophia. Jeśli chodzi o ciekawe miejscowości, to bez wątpienia należy wymienić tutaj Ankarę- stolicę Turcji, oraz Stambuł.
Turcja to przede wszystkim dla turystów kraj, gdzie są piękne i turkusowe wody oraz przyjazne plaże, na których można beztrosko wypoczywać, relaksować się. To idealne miejsce do spędzania wakacyjnego czasu w najlepiej taki właśnie sposób.
Wybierając się do Hiszpanii wart już wcześniej odpowiednio przygotować się do takiej wyprawy. Mowa tutaj przede wszystkim o to, aby zorientować się takich informacji, jaka waluta tam obowiązuje, aby na miejscu nie doświadczyć zbytecznych kłopotów, lub utrudnień mających związek z płatnościami, choćby przy kupując pamiątki, czy opłatach.
Warto też nabyć choćby w minimalnym stopniu informacje o tym państwie, szczególnie o jego kulturze i zwyczajach, aby przypadkiem nie działać w taki sposób, który będzie nie mile widziany przez tubylców, aby bez potrzeby im się nie narażać, czy też nie zbudzać niepotrzebnego zainteresowania. Wszystko to umożliwi spokojny wypoczynek.
W Turcji jest mnóstwo regionów, w których możliwe jest by swój wypoczynek. To od lokalizacji oraz warunków jakie tam panują w dużej mierze zależą wydatki związane z urlopem w tym kraju. Miejsca chętniej odwiedzane są z reguły o wiele bardziej oblegane, a także i urlop tam jest droższy. Jednak wiele ludzi mając w perspektywie spędzenie wakacji w wspaniałych, wręcz doskonałych warunkach jest w stanie zapłacić bardzo sporo. Zazwyczaj oszczędzanie i odkładanie gotówki na taką wyprawę ma swój początek się dużo wcześniej, aby w tym okresie nie było potrzeby niczego odmawiać, czy też rezygnować z przyjemności.
Na uwagę zasługuje również gastronomia turecka, która jest w ogromnym sensie wyjątkowa, jednak wiele osób bardzo ją szanuje, a bardzo dobrze znane pyszne dania serwowane w Turcji mogą pochwalić się popularnością i zainteresowaniem również i wśród ludzi przyjeżdżających. Warto zatem odwiedzić miejscowe knajpy, czy restauracje, aby można było skosztować potrawy typowe dla tego bałkańskiego państwa.
Turcja to doskonałe miejsce na długo wyczekiwane wczasy zarówno dla tych, którzy lubią bierne, jak i czynne formy przyjemnego wypoczynku.