Poza obleganymi kurortami wakacyjnymi, ośrodkami wypoczynkowymi, hotelami czy wynajmem apartamentów i domków na własną rękę, alternatywą pełną przygód jest spędzanie wakacji pod namiotem lub w przyczepie. Niezależnie od tego czy podróżujesz samotnie, z partnerem, przyjaciółmi czy z dziećmi – pomysł na wakacyjny biwak zawsze się sprawdzi. Jeśli nie chcesz wyruszyć w podróż na terenie Polski, to sprawdź, nasze zestawienie gdzie poznasz piękne miejsca poza granicami kraju. Wprost idealne na wypoczynek pod namiotem!

Chorwacja

Jedno z najlepszych miejsc na biwakowanie w basenie Morza Śródziemnego. Chorwacja znana jest ze swojego wybrzeża, które usłane jest prawie na całej swojej długości wyspami. Od lat właśnie wybrzeże dalmatyńskie przyciąga wielu turystów do Chorwacji, podobnie jak jej liczne zabytki historyczne oraz turkusowe wody i piękne plaże. To co, warto zobaczyć w Chorwacji to zabudowa architektoniczna Dubrownika – historycznego miasta, którego dzieje sięgają XII wieku.

Na osoby ceniące sobie orzeźwiające kąpiele w wakacyjnym upale, czeka wyjątkowy park. Jest to kompleks Jezior Plitwickich, które zachwycą każdego fana letnich kąpieli. Są wizytówką regionu, składającą się z kilkunastu zbiorników wodnych, otoczonych licznymi wodospadami i porastającą zielenią. Poza parkiem warto odwiedzić Zadar, Split oraz liczne wyspy równolegle położone do chorwackiego brzegu. Dlaczego Chorwacja jest jednym z najlepszych miejsc do biwakowania? Ze względu na bogatą ofertę pól kempingowych i namiotowych, które często znajdują się w cichych i spokojnych miejscach. Ciepłe chorwackie noce pozwolą na spokojny wypoczynek pod gołym niebem w towarzystwie namiotu, w którym wystarczy jedynie lekki śpiwór letni.

Włochy

Włoch nie trzeba przedstawiać nikomu. Jest to od wielu lat, jedna z najpopularniejszych destynacji turystów nie tylko z Europy, ale też z całego świata. Zawdzięczają to swojej doskonałej kuchni, architekturze i licznym zabytkom pochodzącym z czasów starożytnego Rzymu, jak i wieków późniejszych, które można poznać dzięki wielu dziełom sztuki. Poza tym Włochy, to piękne plaże, włoska gościnność i możliwość cieszenia się słodką sjestą.

Co do zaoferowania mają Włochy dla biwakowiczów? Przede wszystkim liczne wioski kempingowe i namiotowe. Najwięcej ich spotkasz na wschodnim wybrzeżu, ale tereny Neapolu i Półwyspu Amalfi, też mogą przyciągnąć wielbicieli namiotów. To o czym jednak warto pamiętać, to fakt, że biwakowanie na dziko jest surowo we Włoszech zakazane.

Skandynawia

Marzy Ci się sen, w cichym miejscu, dzikim i otoczonym lasami oraz przede wszystkim wybranym przez Ciebie? Skandynawia na Ciebie czeka. Jest to jedno z nielicznych miejsc, gdzie można rozbić swój obóz, gdzie Ci się żywnie podoba. Możesz tam spać już w odległości 150 metrów od najbliższych zabudowań, ale nie dłużej niż przez dwa dni. Wyjątkiem jest Islandia, która mimo bardzo swobodnego podejścia do biwakowania na jej terenie w przeszłości, w związku ze złym zachowaniem turystów, zabroniła go na swoim obszarze.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem naWakacje.eu