Co zapewne nikogo nie zaskakuje jasna prawda, że w różnego rodzaju turystycznych rankingach odnośnie tego, jaki znany obszar urlopowo wczasowy jest najchętniej wybierany przez naszych krajan, na samym czele można znaleźć takie kraje, jak Włochy, Grecja wraz z wyspami, czy piękna Hiszpania. Są to bardzo piękne miejsca, gdzie prawie zawsze panują bardzo wysokie temperatury powietrza, a także są urokliwe, piękne plaże i akweny, a także nie brakuje wyjątkowo interesujących miejsc do zwiedzania. Bardzo trudno się dziwić, iż o takich wakacjach i wczasach marzy większość naszych rodaków.
Gorące Włochy to kraj znajdujący się na charakterystycznym Półwyspie Apenińskim na południu naszego kontynentu. To szczególnie religijny kraj z długimi tradycjami, gdzie jest bardzo wiele przepięknych i równocześnie intrygujących miejsc godnych uwagi. Nie brakuje osób, które piękną Italię zwiedzają właśnie w jednym celu, lub też traktują wizyty w tym kraju jako pielgrzymki pokutne. Mimo to trzeba jednak pamiętać, że to bardzo wakacyjne temperatury, przepiękne malownicze miasta i miasteczka znajdujące się w okolicy Morza Śródziemnego dają powód, że niemal każdy chciałby tam spędzić swój wolny czas i nie tylko. Natomiast jeśli mowa jest o odwiedzaniu zabytków to na pewno najchętniej obierane w tym celu są takie miejsca, jak rzymskie Koloseum, czy Forum Romanum, a także plac Świętego Pawła. Ponadto nie brak również pięknych lokalizacji, które w w 100% są bardzo przyciągające uwagę. Na uwagę zasługuje na pewno takie niewielkie miasteczko jak Positano, które jest pomimo, iż nie jest imponujących rozmiarów, to bardzo często jest lokowane w pierwszej trójce najpiękniejszych miast na globie. Jednak wiele krain, czy miasteczek, które są położoneu wybrzeża Morza Śródziemnego powodują po prostu zachwyt. To doskonałe miejsce do tego, aby odnaleźć energię, zrelaksować się i po prostu marzyć, odpoczywać.
Jeżeli chodzi o bycie we Włoszech to wiele osób ceni sobie również miejscową kuchnię. Tak zwana kuchnia śródziemnomorska skupia się na oliwkach, pomidorach, makaronach, co z kolei przy wykorzystaniu odpowiednich przepisów, przypraw i umiejętności technicznych sprawia, iż kuchnia włoska jest ogromnie często przedstawiana jako ta najbardziej smakowita. Oczywiście w wielu krajach europejskich próbuje się tworzyć dania na wzór kuchni włoskiej, zwłaszcza różnej maści sosy, makarony, jednak to ich sposób przyrządzenia, a także bardzo wysokiej jakości miejscowe składniki powodują, że bardzo trudno jest tę kuchnię podrobić w innych miejscach na świecie.
Należy przypomnieć też o ciekawostce, która, dowodzi o tym, że akcent w języku włoskim pada na idealnie tą samą sylabę, co w języku polskim, ponadto język włoski jest wyjątkowo melodyjny, dźwięczny, dlatego też to wszystko powoduje, że jest on dość łatwy i przyjemny jeśli chodzi o jego pojmowanie. Bardzo wiele ludzi bez problemu szybko podczas pobytu w Italii jest w stanie nauczyć się wielu słówek, lub fraz, które z łatwością są przyswajane.
Włochy w opinii wielu osób to doskonałe miejsce nie tylko na jednorazowy wyjazd na wakacje, ale też i mnóstwo osób twierdzi, że jest to miejsce, w którym byliby gotowi zamieszkać na stałe. Oczywiście to nie byłoby takie łatwe, dlatego też dużo osób korzysta i cieszy się z tego, jeśli może spędzić choć jakiś czas w tym państwie i wypocząć tam, zrelaksować się oraz nacieszyć się życiem.